Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Ocena podłoża to fundament w procesie montażu podłogi drewnianej

Zbyt duża wilgotność szczątkowa jastrychu – częsty problem na inwestycjach. Do klejenia mozaiki najlepiej użyć ekologiczny klej dwuskładnikowy

  • Rodzaj budynku: Zdrowie i uroda
  • Rodzaj okładziny: Podłogi drewniane, Drewno egzotyczne Merbau
  • Techniczne rozwiązanie: Układanie mozaiki parkietowej
  • Marka: Pallmann, UZIN
  • Kraj: Polska

Jesienią został otwarty kolejny klub Fabryki Formy w Poznaniu. Zlokalizowany w nowo wybudowanym biurowcu „Bałtyk” przy ul. Roosevelta 22 obiekt to drugi co do wielkości klub tej sieci w kraju. Codziennie spotykają się tam miłośnicy fitnessu, by w kilku wydzielonych strefach treningowych dbać o swoją formę.

Dwukondygnacyjny lokal o powierzchni ponad 2200 m kw. to dwudziesty obiekt tej sieci w kraju. Nasze produkty znalazły zastosowanie przy jego realizacji. Firma wykonawcza Wempol z Wrocławia skorzystała nie tylko z naszych specjalistycznych produktów. Przydatne okazało się również nasze doradztwo techniczne. 

Zbyt duża wilgotność szczątkowa jastrychu – częsty problem na inwestycjach

Na części powierzchni w nowym klubie Fabryki Formy miała zostać ułożona przemysłowa mozaika z merbau. Mimo iż drewno egzotyczne jest bardziej odporne na zmiany wilgotności niż tzw. gatunki europejskie, jedną z podstawowych czynności przed montażem posadzki drewnianej, jest ocena jastrychu.

Nasz doradca techniczny przeprowadził oględziny, a próbkę jastrychu zbadał także metodą CM oraz wagosuszarką. Podkład okazał się mieć odpowiednią wytrzymałość, ale badanie wilgotności wykazało 3% CM, co uniemożliwiało bezpośredni montaż podłogi drewnianej na  tym podłożu.

Dlatego wykonawca zdecydował się zastosować grunt odcinający wilgotność resztkową UZIN PE 414 Turbo. Ten jednoskładnikowy środek na bazie żywic doskonale wzmacnia parametry podłoża i odcina wilgoć nawet do 4% CM. Wyróżnia go bardzo krótki czas schnięcia oraz wysoka wydajność – w przypadku tej realizacji zużycie wynosiło zaledwie 250 g na m kw. przy dwóch warstwach!

Do spojenia dylatacji użyto z kolei UZIN KR 516, płynnej żywicy, która umożliwia prowadzanie dalszych prac po już ok. 45 minutach.

Do klejenia mozaiki – ekologiczny klej dwuskładnikowy

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, nadszedł czas na klejenie podłogi drewnianej. Wykonawcy zastosowali ekonomiczny klej UZIN MK 93, który doskonale sprawdza się do klejenia małych elementów. Jego ważną – z punktu widzenia miejsca zastosowania – cechą jest także brak rozpuszczalników (GISCODE RU 1) oraz bardzo niska emisyjność (EMICODE EC 1 R PLUS). Ten ekologiczny aspekt idealnie wpisuje się w otoczenie, w którym promowany jest zdrowy styl  życia. Jego zaletą jest również szybkość wiązania i możliwość prowadzenia dalszych prac już po ok. 6 godzinach.

Innowacyjne szlifowanie

Oprócz tradycyjnych cykliniarek zastosowano na tej inwestycji innowacyjną szlifierkę talerzową PALLMANN SPIDER. To urządzenie łączy w sobie funkcjonalność szlifierki i polerki. Wyposażone jest w system trzech talerzy, które mogą pracować równolegle, a także w trybie niezależnym. Dzięki mechanizmowi zmiany mocy, urządzenie można precyzyjnie dostosować do wymagań szlifowanej powierzchni.

Wykończenie, czyli przysłowiowa „kropka nad i”

Ułożoną i przeszlifowaną mozaikę wykończono za pomocą dwóch środków. Szczeliny wypełniono kitem do fug PALLMANN UNI-KITT, który wyróżnia bardzo krótki czas schnięcia i łatwość zastosowania. Do wykończenia podłogi zastosowano dwie warstwy oleju PALLMANN Soya Base Plus, który gwarantuje świetną optykę podłogi, a przy tym zabezpiecza ją na długi czas. 

To ważne, by otocznie osób dbających o swoją formę, było nie tylko estetyczne, ale i wytrzymałe. Takie oczekiwania na pewno spełni opisywana podłoga.