Pallmann l Przegląd produktów!

Tutaj znajdziesz produkty parkieciarskie!

 Więcej... 
 
 

Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 
 

Prasa

 
 
 

, 12.06.2018 - Poznaj nasze nowości – wiosenne zmiany w ofercie Uzin Utz Polska

Jesteśmy na półmetku 2018 roku. W branży budowlanej, tak jak w życiu – kto stoi w miejscu, ten się cofa, dlatego w naszej ofercie pojawiają się nowe lub zoptymalizowane produkty. Zachęcamy do lektury informacji o zmianach i testowania nowych rozwiązań!

Jastrychy

Już w czerwcu w naszej ofercie pojawi się nowy dodatek do jastrychu w płynie – UZIN AS 52 Liquid. Produkt ten uzupełni gamę naszych dodatków i dołączy do dotychczas przez nas oferowanego UZIN AS 51 Express w postaci proszku. UZIN AS 52 Liquid służy do zmniejszenia zapotrzebowania na wodę oraz do skrócenia czasu oczekiwania na uzyskanie gotowości do układania okładzin. Dzięki zastosowaniu naszej nowości będzie można zaoszczędzić wodę aż do 25%, a także  zmniejszyć podatność do powstawania spękań oraz poprawić właściwości naprężeniowe i skurczowe. Co ważne, jest to produkt wyjątkowo ekologiczny i bardzo nisko emisyjny, o czym świadczy certyfikat EMICODE EC 1 PLUS.

Zmiany dotyczą także brzegowej taśmy typu B do dylatacji – powierzchnia klejąca otrzymała ok. 20% więcej kleju, a także ma lepszą przyczepność na podłożach zapylonych lub porowatych oraz w niskich temperaturach otoczenia. Odwrócony sposób nawinięcia rolki znacznie ułatwi i przyspieszy przyklejanie.

Gruntowanie

UZIN PE 414 BiTurbo (wcześniej UZIN PE 414 Turbo) to przykład kolejnej udanej optymalizacji produktu. Nowa wersja charakteryzuje się jednolitym czasem schnięcia w przypadku wszystkich klejów do parkietów na bazie żywic reaktywnych. Nowy środek jest znacznie szybszy niż jego poprzednia wersja i już po upływie jednej godziny od gruntowania można rozpocząć klejenie. To, co się nie zmieniło to jego doskonałe właściwości penetrujące oraz łatwość stosowania. Zmodyfikowany produkt umożliwia także jak dotychczas skuteczne izolowanie jastrychów cementowych z wilgotnością szczątkową aż do 4% CM (do 2,5% CM w przypadku ogrzewania podłogowego).

Uwaga! Ze względu na bardzo dużą szybkość działania, nie jest już możliwe piaskowanie przed następującym po gruntowaniu szpachlowaniem.

Klejenie

W maju w naszej ofercie pojawiły się ulepszone wersje dobrze znanych produktów. UZIN MK 200 PLUS został zastąpiony jednoskładnikowym klejem STP do parkietów UZIN MK 200 NEU. Ceniony przez fachowców klej do układania parkietów wielowarstwowych został ulepszony pod kątem wymogów praktycznych. Świetne właściwości klejące zostały połączone z wydłużonym czasem otwartym wynoszącym obecnie 30-40 minut. Ta modyfikacja znacznie upraszcza układanie wielkoformatowych elementów parkietów, zwłaszcza w wysokiej temperaturze lub/i przy wysokiej wilgotności powietrza. Optymalizacji poddaliśmy także przyczepność UZIN MK 200 NEU, aby szybkie układanie nadal było możliwe przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.