Pallmann l Przegląd produktów!

Tutaj znajdziesz produkty parkieciarskie!

 Więcej... 
 
 

Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 
 

Prasa

 
 
 

Warszawa, 08.12.2015 - III Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej

Udział w tegorocznej Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej wzięło blisko 80 osób. Podczas spotkania 11-stu ścisłe związanych z branżą prelegentów podzieliło się swoimi spostrzeżeniami. Miała tu również miejsce debata panelowa: „Polscy producenci na rynkach zagranicznych. Gdzie szukać przewag konkurencyjnych?”. Firmę Uzin Polska reprezentował Dariusz Turski - manager marki PALLMANN.

Podczas konferencji poruszano się wokół tematyki branżowej: bieżących tendencji, prawodawstwa chemicznego czy też sytuacji polskiego rynku budowlanego w kontekście rodzimej gospodarki oraz finansowania europejskiego. Miały miejsce także  prezentacje innowacji produktowych, które są namacalnym wyrazem rozwoju branży. Inicjatorem rozmów o chemii w biznesie było wydawnictwo EPS Media.

UZIN jest liderem na rynku produktów do podłóg - chemii budowlanej. Szczególne znaczenie dla firmy ma aspekt ekologiczny. Stąd produkty wszystkich marek należących do koncernu (przyp. UZIN, PALLMANN, RZ, codex, Arturo Flooring) są poddawane testom i udoskonalane spełniając najwyższe standardy. Począwszy od surowców, poprzez proces technologiczno-produkcyjny, po nowatorskie w dziedzinie ekologii opakowania (np. Cube it Simple marki UZIN).

Okazuje się, że chemia może być ekologiczna. Dariusz Turski - pracownik Uzin Polska, manager marki PALLMANN - podczas spotkania szczegółowo omówił ekologiczne trendy w chemii budowlanej. Opowiedział o najistotniejszych osiągnięciach firmy w tej dziedzinie, opisał kilka ciekawych rozwiązań i np. porównał parametry lakierów do podłóg na bazie wodnej z lakierami na bazie rozpuszczalnikowej.

Marka PALLMANN oferuje produkty zupełnie nie zawierające rozpuszczalników, np. dwuskładnikowy lakier nawierzchniowy do podłóg drewnianych PALLMANN PALL-X ZERO. Produkt charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością przy jednoczesnym całkowitym braku szkodliwych substancji lotnych (LZO/VOC), dzięki czemu nie stwarza zagrożenia dla warstwy ozonowej. Lotne związki organiczne powodują powstawanie smogu fotochemicznego oraz obniżają jakość powietrza atmosferycznego. Dlatego firma obok najwyższej jakości produktu postawiła sobie za cel całkowite wyeliminowanie negatywnego wpływu chemii na otoczenie.

Dariusz Turski uzupełniając prezentację ekologicznej filozofii firmy dowiódł, że stosowanie we wnętrzach podłóg drewnianych jest paradoksalnie znacznie bardziej ekologiczne niż inne rozwiązania. Zdaniem eksperta, pomimo konieczności wycinania drzew, stosowanie podłóg drewnianych jest przyjazne dla środowiska. Po każdej wycince choćby najmniejszego fragmentu lasu sadzi się nowe drzewa (z nawiązką!). Rocznie wycina się zaledwie połowę drzew względem tych nowo zasadzonych. Spowodowało to, że od 1990 r.  poziom zalesienia w Europie rośnie o 800 000 ha każdego roku. 

Dodatkowo produkując i przetwarzając drewno zużywa się dużo mniej zasobów energetycznych niż w wypadku innych materiałów wykończeniowych.

Ekologiczna filozofia firmy działającej na rynku chemicznym wychodzi poza sam produkt. Pewność, że na każdym etapie firma i produkt są zgodne z troską o ochronę środowiska należy spełniać wymogi Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD: Environmental Product Declaration). Jest to kompletny zestaw wszystkich danych weryfikujących precyzyjny opis produktu wraz z zastosowaniem oraz przebieg produkcji w kontekście bilansu ekologicznego, który jest podstawą do certyfikowania wyrobu. Deklaracje EPD są oparte na weryfikacji cyklu życia produktu. Szczegółowo opisują jego wpływ na otoczenie w czasie produkcji, stosowania i utylizacji. Firma UZIN jest jedynym producentem na rynku, który w swoim portfolio ma aż 11 dokumentów EPD.