Pallmann l Przegląd produktów!

Tutaj znajdziesz produkty parkieciarskie!

 Więcej... 
 
 

Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 
 

Prasa

 
 
 

Legnica, 01.08.2017 - Nowość! Ekologiczny i uniwersalny klej do parkietów – UZIN MK 93

W naszej ofercie pojawił się nowy dwuskładnikowy poliuretanowy klej do podłóg drewnianych. Wyróżnia go przede wszystkim uniwersalność zastosowań połączona z wygodną i bezpieczną aplikacją.

Klej UZIN MK 93 powstał na bazie naszych wieloletnich doświadczeń. Z uwagą wsłuchujemy się w opinie i potrzeby naszych klientów.  Wiemy, że potrzeba jakościowych, uniwersalnych i dostępnych produktów. Takim właśnie jest nasz nowy klej.

UZIN MK 93 sprawdzi się przy montażu każdego rodzaju podłóg drewnianych: zarówno tradycyjnego parkietu, mozaiki, jak i parkietu przemysłowego (10-22 mm) oraz parkietów litych i warstwowych, a także podłóg wykonanych z drewna egzotycznego.

Nasi technolodzy zadbali o to, by klej był wygodny w aplikacji. Dzięki tym staraniom łatwo się go rozprowadza, a przy tym bardzo dobrze trzyma zęby szpachli. Po zakończeniu czasu otwartego wiąże bardzo szybko. Tworzy twardą (według ISO 17 178), ale niekurczliwą i dobrze rozprowadzającą naprężenia spoinę.

Klej jest wydajny – zużycie na poziomie 850-1200 g/mkw. Można go stosować na każdym rodzaju podłoża (na jastrychach cementowych, anhydrytowych, z lanego asfaltu, jastrychach lanych oraz płyt drewnopochodnych). Warunkiem jest oczywiście jego odpowiednia wytrzymałość. Klej sprawdzi się także na podkładach z instalacją ogrzewania podłogowego.

Możliwość obciążenia powierzchni przyklejonych za pomocą tego preparatu następuje już po koło 12 godzinach, wytrzymałość końcową osiąga po mniej więcej trzech dniach.

W obliczu coraz bardziej wyśrubowanych norm środowiskowych nie bez znaczenia będzie także fakt, że UZIN MK 93 nie zawiera rozpuszczalników ani wody. Wyróżnia go niska emisyjność - spełnia kryteria GISCODE RU 1 oraz EMICODE EC 1 R PLUS.