Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Salon samochodowy Nissan w Warszawie

Układanie i olejowanie posadzki drewnianej

  • Rodzaj budynku: Salon samochodowy
  • Techniczne rozwiązanie: Układanie posadzek drewnianych
  • Marka: UZIN, Pallmann
  • Kraj: Polska

Firma Odyssey rozpoczęła działalność w listopadzie 1997 roku jako kolejny w Polsce przedstawiciel handlowy Nissana. W czerwcu 2000 roku firma uruchomiła dwa salony subdealerskie w Pruszkowie i Białołęce. We wrześniu 2005 dążąc do podwyższenia jakości obsługi i chcąc zapewnić największy komfort Klientom firma rozpoczęła budowę nowego obiektu, nowoczesnego salonu sprzedaży nowych samochodów, a także wysokiej jakości serwisu samochodowego i działu samochodów używanych.  

Nowy Nissan Odyssey to ekskluzywny, największy w Europie centralno-wschodniej salon marki NISSAN o powierzchni ponad 800 m², z miejscem na ekspozycję ponad dwudziestu samochodów. Komfortowe stanowiska sprzedażowe, obsługi kredytowej, ubezpieczeniowej, wydania nowych aut, a także przestronna poczekalnia i kafeteria dla klientów, profesjonalny serwis wyposażony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i naprawczy.


Na ponad 400 m² ciągów komunikacyjnych, które rozciągają się na całej powierzchni salonu ułożono deskę parkietową wykonany z drewna teakowego. Potencjalni klienci przechadzają się po nim podziwiając bogatą ofertę samochodów tej znanej japońskiej marki. Ciemnomiodowy kolor parkietu bardzo ładnie komponuje się ze stalowo-szarą mieszanką materiałów  konstrukcyjnych, dodatkowo uwypuklając prezentowane samochody marki NISSAN. Pomiędzy deskami zastosowano czarną fugę elastyczną.

Technologia wykonania:

Ponieważ dobry parkiet teakowy należy ułożyć na specjalnym kleju do egzotyku, firma wykonawcza JAVOR Pana Jerzego Jastrzębskiego zdecydowała się na przyklejenie parkietu na poliuretanowy klej do egzotyku marki UZIN MK 92 S.

UZIN MK 92 S jest uniwersalnym poliuretanowym klejem nie zawierającym wody i rozpuszczalników, przeznaczony do przyklejania parkietu z drewna egzotycznego. Dwuskładnikowy, bardzo dobrze wypełniający, wykazujący bardzo dobrą stabilność i brak skurczu podczas wiązania. Po związaniu klej pozostaje elastyczny, charakteryzuje się krótkim czasem wiązania i wysoką wytrzymałością na ścinanie. Dzięki swoim właściwością nie występuje niebezpieczeństwo pęcznienia parkietu, nie pochłania również wilgoci z drewna.

Przed ułożeniem parkietu powierzchnia została zagruntowana specjalnym dwuskładnikowym gruntem na bazie epoksydu, który poprawia przyczepność klejów poliuretanowych.

Ponieważ podłoga w salonie sprzedaży jakim jest salon samochodowy NISSANA jest intensywnie użytkowana firma JAVOR zdecydował się na zastosowanie dwuskładnikowego oleju Magic Oil 2 K. Ten dwuskładnikowy preparat jest kombinacją naturalnego oleju i wosku, zapewnia wysoki poziom ochrony drewna tworząc powierzchnię odporną na działanie wody i brudu, niemożliwą do uzyskania za pomocą zwykłych olejów do parkietu. Rozlana woda, sok czy brud z ulicy przenoszony na butach nie powoduje zabrudzenia podłogi. Dodatkowo warstwa wosku podkreśla kolor i strukturę naturalnego drewna. Po zaolejowaniu powierzchnię parkietu zakonserwowano środkiem pielęgnacyjnym Magic Oil Care. Warstwa konserwacyjna, która tworzy się na powierzchni chroni olejowaną podłogę zachowując jej walory optyczne i wydłużając jej żywotność. Ponadto środek pielęgnujący posiada właściwości antypoślizgowe.