Skontaktuj się z nami: 

Infolinia +48 76 723 91 50

  
 
 

Schowek (0)

 
 

Referencje

 
 
 

Pasywny Dom

Układanie posadzki drewnianej na ogrzewaniu podłogowym.

  • Rodzaj budynku: Budynek użyteczności publicznej
  • Rodzaj okładziny: Drewno egzotyczne Merbau
  • Techniczne rozwiązanie: Układanie posadzek drewnianych
  • Marka: UZIN, Pallmann
  • Kraj: Polska

Dom pasywny został wykonany z ekologicznych, przyjaznych środowisku produktów. 

Wybór podłogi drewnianej oraz zabezpieczenie olejowe doskonale pasuje do charakteru obiektu. Drewno, jako produkt ekologiczny, pozyskany z dobrze zarządzanych lasów jest produktem w pełni odnawialnym. 

 Efekt końcowy spełnił wszelkie oczekiwania inwestora odnośnie wrażeń optycznych oraz parametrów użytkowania. 

Ponad to w projekcie zastosowano innowacyjny system ogrzewania podłogowego, który nie tylko zapewnił komfort użytkowania, ale również podwyższył standard obiektu. 

Produkty, jakie zostały wykorzystane przy montażu posadzki to wysokiej technologii profesjonalne systemy do przygotowania surowego podłoża, montażu posadzki oraz wykończenia gotowej podłogi.

W pierwszym etapie prac, aby odciąć nadmierną wilgoć specjaliści użyli posypki kwarcowej Uzin Perlsand oraz żywicy epoksydowej Uzin PE 480. Dla precyzji wykonania do drugiej warstwy dodano Uzin Farbtoner (preparat koloryzujący), w celu odróżnienia kolorystycznego od pierwszej warstwy, co umożliwiło jej dokładne naniesienie. Rozwiązanie to pozwala na odcięcie dowolnej wilgotności szczątkowej podłoża przy zachowaniu jednocześnie bardzo dobrej przyczepności do masy szpachlowej. Trzeba nadmienić, że Uzin PE 480 jest chyba jedynym, dostępnym na rynku produktem tego typu.

W kolejnej fazie montażu została położona masa szpachlowa samopoziomująca Uzin NC 170 Level Star. Jest to wyjątkowa masa szpachlowa o niskim skurczu w procesie wiązania, posiadająca znakomitą rozpływność, małą wrażliwość na przewodnienie, doskonałą chłonność powierzchni, lepszą przyczepność, a przede wszystkim idealną gładkość, dzięki której inwestor może zaoszczędzić nawet 10% kleju na jej powierzchni.

Na tak profesjonalnie przygotowanym podłożu rozpoczęto montaż podłogi trójwarstwowej z powierzchnią z drewna egzotycznego Merbau – Baltic.  W przypadku podłóg gotowych, które mają zostać przyklejone do podłoża wskazane jest stosowanie jednoskładnikowego kleju poliuretanowego Uzin MK 95 lub MK 100 (Jednoskadnikowego, hybrydowego, gotowego do użycia kleju do desek drewnianych).

Końcowym etapem jest olejowanie podłogi.  W naszym obiekcie zastosowano olej dwuskładnikowy Pallmann Magic 2K. Olej ten charakteryzuje się bardzo szybkim czasem wiązania(12 godzin do użytkowania) oraz wytrzymałością większą niż oleje jednoskładnikowe. Magic 2K jest powszechnie stosowany w obiektach użyteczności publicznej oraz domach mieszkalnych. W odróżnieniu od innych olei dostępnych na rynku produkt ten nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. 

Pozostała już tylko pielęgnacja. Firma Pallmann wprowadziła na rynek środek Pallmann Magic Care, który jest mieszaniną środków pielęgnacyjnych do podłóg olejowanych. Produkt ten tworzy warstwę ochronną filmu, która oprócz zabezpieczania daje bardzo ładną, jedwabistą powłokę.